Başkan Hakkında

Prof. Dr. Teksen Çamlıbel

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni birincilikte bitirdikten sonra kazandığı sınav ile Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası için Amerika’da Johns Hopkins Hospital ve Medical College of Ohio’da bulundu. İhtisas sonrası Jinekolojik Onkoloji (Kadın Kanserleri) üst ihtisasını New York’ta, Albany Medical College of New York’ta tamamladı. Aynı üniversitede yüksek ihtisas sonrası öğretim üyesi olarak çalıştı. Türkiye’ye döndükten hemen sonra sırasıyla:

– 1985’te Marmara üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kurdu.

– 1989’da, International Hospital’da, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurdu. ICSI teknolojisinin ilk uygulayıcılarından olmasının yanı sıra, laparoskopik ameliyatlar ve kanser ameliyatları konusunda da dünyadaki gelişmelerin Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından oldu.

– Jinemed’in ilk merkezini 1989’da Nişantaşı’nda açtı.

– 2000’de Kalamış’ta Jinemed’in cerrahi merkezi Özel Kalamış Tıp ve Tüp Bebek Merkezi açtı.

– 2005’te Fulya’da, tüp bebek ve kadın sağlığı dışında da bir çok farklı tıbbi branşta (Kalp Hastalıklarından Beyin Cerrahisine, Ortopediden Nörolojiye) hizmet veren genel hastanesi FulyaJinemed Hastanesi’ni (şimdi OtaJinemed) açtı.

– 2006’da Bursa’da Bahar Hastanesi içersinde JinemedBursa’yı açtı.

– 2010’da Azerbaycan Bakü’de Bakü Medical Plaza Hastanesi’nde, hastanenin tüp bebek bölümü olarak Jinemed’i kurdu.

– 2011’de Irak’ın Basra şehrinde Basra’nın ilk infertilite hastanesi Almanar’da Jinemed olarak hizmet vermeye başladı.

– 2018 itibariyle çalışmalarına İstanbul Nişantaşı’nda Amerikan Hastanesi ve Bağdat Caddesi’nde MedAmerikan Tıp Merkezinde devam etmektedir.

teksencamlibel.com