EĞİTİM DESTEKLERİMİZ

Çamlıbel Vakfı olarak geliştirdiğimiz farklı projeler ile eğitim konusunda öğrencileri desteklemeye devam ediyoruz.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile yaptığımız işbirliği ile Çamlıbel Vakfı Müzik Burs Fonu, Büyük Kulüp ile birlikte Tıp Öğrencileri Fonu ve İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği Anadolu Liselerindeki  “Atam İzindeyiz Köşesi” projelerimiz ile öğrencilerin yanındayız.

Fon sağladığımız öğrencilerin sayısının artmasına siz de katkıda bulunmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan bağış yapabilirsiniz.

MÜZİK BURS FONU

Çamlıbel Vakfı Müzik Burs Fonu’muzu 9 Eylül 2022’de, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile yaptığımız işbirliği ile açtık. Bu fon ile, klasik müzik ve caz müzik alanlarında öğrenim gören konservatuar ve üniversitelerin müzik bölümü öğrencilerinin yıllık eğitim bütçelerini karşılıyoruz.

 

Eğitimlerini karşıladığımız konservatuar öğrencilerimiz: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda şan-opera bölümü ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Piano-arp-gitar bölümünde eğitimlerini sürdürmektedir.

TIP ÖĞRENCİLERİ FONU

Türkiye’de sağlık sektöründe bir çok ilkin yaratıcısı olarak tıp eğitimine verdiğimiz önem çerçevesinde Büyük Kulüp Tıp Bursları için, Çamlıbel Vakfı Tıp Öğrencileri Fonu’nu oluşturduk.

 

Eğitimlerini karşıladığımız tıp öğrencileri ise Üsküdar Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi‘nde eğitim görmektedir.

ATAM İZİNDEYİZ KİTAP KÖŞELERİ ve BİLGİ YARIŞMALARI

Gelecek nesillerin asla unutmaması gereken bir gerçeğimiz var… Gençlerimiz Atatürk’ün hayatını yakından tanısın, ilkelerini yaşamlarına adapte etsin­ler diye onu en iyi anlatan kitapları, sevgili edebiyatçı danışma kurulu üyelerimiz Sunay Akın ve Numan Aydınoğlu’na ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’na danışarak derledik.

 

Bu kitap setleri ile İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bizim için belirle­diği Anadolu Liselerinin kütüphanesinde; Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatan, onun ilmi ile gençlere yol gösterecek “Atam İzindeyiz Köşesi” oluşturduk.

 

Atam İzindeyiz projemiz kapsamında, 23 Nisan’da, Falih Rıfkı Atay’ın Çankaya kitabı ile Kasımpaşa Anadolu Lisesi kitap kulübü öğrencileri arasında, okulun sevgili edebiyat hocaları eşliğinde bilgi yarışması organize ettik.

 

Dereceye giren 3 kişiye madalya ve 1000 TL değerinde kırtasiye çekleri dağıttık. Tüm katılımcılara ise ufak hediyeler ve teşekkür sertifikaları verdik. Vakıf olarak; öğrencilerin sürpriz olarak kitap ile ilgili hazırlamış olduğu gösteriye kapsamında izlettikleri Atatürk belgeselinden  çok etkilendik.