Ayşegül Aydoğan Atakan

14.12.1974 yılında İzmit’te doğdu. 1991 – 1995 yılları arasında okuduğu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

Öğrencilik yıllarında reklam ajansı, tanıtım, PR, belgesel çekimi gibi alanlarda tecrübe edindi.

1995’te başladığı Milliyet Gazetesi’nde 18 yıl boyunca sağlık muhabirliği, sağlık editörlüğü, aylık eklerin ve kitapların koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Eş zamanlı kısa bir süre TRT’de program sunuculuğu yaptı.

2014 yılında Bersay İletişim Grubu bünyesinde sağlık iletişimi yapan Dörtok Bersay’da Medya İlişkileri Direktörü olarak görev yaptı.

2015 – 2017 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde medya ilişkileri danışmanlığını üstlendi.  

2017 Aralık ayında ailem.com ekibine katıldı. İki yıl boyunca ailem.com‘un yeniden yapılandırılma sürecinde, içerik – konu yönetimi, röportaj ve video içerikleri planlama ve hazırlama görevlerini üstlendi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ile Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği (ESAM) üyesidir. Halen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kadın Komisyonu’nun Başkanlığını ve ESAM’ın başkanlığını sürdürmektedir.

1997 yılından itibaren katıldığı sertifika ve meslek içi eğitim kurslarından uzmanlık sertifikaları bulunmaktadır. (ESAM, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB)  işbirliğinde düzenlenen ‘Sağlık Muhabirliği Kursu’ ile 2000 – 2003 yılları arasında ESAM, TTB ve TGC’nin ortaklaşa düzenlediği Sağlık Bilinci ve Medya Toplantıları).

İstanbul Tabip Odası, Türk Eczacılar Birliği ile pek çok kuruluşun haber ödülünün sahibidir. Misafir öğretim üyesi kapsamında birçok üniversitede “sağlık muhabirliği”, “sağlık iletişimi”, “sağlık okuryazarlığı” konularında dersler vermektedir.

Sarı Basın ve Uluslararası Basın Kartlarının sahibidir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.