Nevzat Yıldıran

Nevzat Yıldıran, İstanbul’da doğdu, İ.Ü. İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Lojistik ve dış ticaret şirketinde üst düzey yöneticilik & yönetim danışmanlığı yaptı.

Çocukluktan beri ilgi duyduğu fotoğrafa, üniversite yıllarında ve İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)’a üyeliği ile daha da yoğunlaştı. 1992-95 dönemlerinde İFSAK’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

Birçok fotoğraf yarışmasında seçici kurul üyeliğinde bulundu.

2008 yılında Okay Temiz “Tonlar” isimli kişisel sergisini açtı. Fotoğrafları, Paris La Petite Galerie’de de olduğu gibi çeşitli karma sergilerde ve yarışma sergilerinde yer aldı, fotoğrafları çeşitli dergilerde, kitap ve kataloglarda yayınlanmaktadır.

Müziğe olan sevgi ve ilgisini, amatör boyutta “Okay Temiz Ritim Atölyesi” ne katılarak ve çok yıllar birlikte çalışarak arttırdı, bir çok konserde sahne aldı.

En çok sevdiği iki alan olan fotoğraf ile müziği birlikte değerlendirmek isteği ile konserlerde fotoğraf çekmeye yoğunlaştı.

Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri’nin Jüri üyesidir. Kitap okurlarının, sanat ve felsefeye ilgi duyanların buluştuğu platform olan Ekin Yazın Dostları’nın aktif üyesidir.