Pınar Çamlıbel

Ohio/Amerika’da doğdu. Washington DC American University’de İletişim ve Psikoloji alanında çift dal lisansını tamamladıktan sonra New York Pratt Institute School of Arts’ta yüksek lisans olarak Master of Fine Arts eğitimi gördü.

Okul sonrası dijital sanat çalışmaları ile Amerika’da sivil toplum kuruluşları sergilerine katıldı ve Washington DC’de NBC televizyonu genel merkezinde çalıştı. Türkiye’ye dönünce iki sene üniversite öğretim görevliliği yaptı (Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi) ve Master of Arts yüksek lisansını tamamlayarak tezini “Cyberspace and Changing Paradigms with Exploration of Applications in Medicine” başlığında yayınladı.

Kısa filmleri ve dijital sanat çalışmalarıyla çeşitli yurt dışı film festivallerinde ve sergilerinde yer aldı (Amerika, Kanada, Fransa). Türkiye’de bir ilk olan Jinevizyon Yapım evini İstanbul’da ve Bakü’de kurdu. Aile şirketleri olan Jinemed Sağlık Hizmetleri A.Ş’nin yurt içi ve yurt dışı sağlık kuruluşlarının yaratıcı marka çalışmalarının yanı sıra Amerika ile medikal turizm yaptı. Çeşitli dergilerde makaleler yazdı. Halen Jinemed A.Ş yönetim kurulu üyesidir. Sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

– Doğum Yeri: Ohio/Amerika Birleşik Devletleri

– Jinemed Sağlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi 2004-devam

– Jinevizyon- Kurucu 2006-2018

– Öğretim Görevlisi – Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enst. İletişim Fak. 2004-2006

Master of Fine Arts – New York Pratt Institute – School of Arts & Yeditepe Üniversitesi İetişim Fak. M.A 2002-2005

Tez: Cyberspace and Changing Paradigms with Exploration of Applications in Medicine

– Lisans (B.A): Washington DC American University- Bachelor of Arts- İletişim&Psikoloji çift dal Dekanın başarı listesi 1996-2001

NBC Headquarters, Washington DC- NBC 2001

– Lise: F.MV Özel Işık Lisesi